Podsumowanie weekendu.
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 17 2019 10:36:28

    W miniony weekend wszystkie drużyny Kobiecego Klubu, zgłoszone do rozgrywek ligowych rozegrały swoje mecze. Zdecydowanie nie był to jednak szczęśliwy weekend, jeśli chodzi o boiskowe rezultaty. Jak więc przedstawiają się sobotnie i niedzielne wyniki? Zapraszamy do zapoznania się z relacją. 


Rozszerzona zawartość newsa

   W miniony weekend wszystkie drużyny Kobiecego Klubu zgłoszone do rozgrywek ligowych rozegrały swoje mecze. Zdecydowanie nie był to jednak szczęśliwy weekend, jeśli chodzi o boiskowe rezultaty. Jak więc przedstawiają się sobotnie i niedzielne wyniki. Uporządkujmy to chronologicznie.

Śląska Liga Młodziczek
   Jako pierwsze o ligowe punkty walczyły młodziczki. W sobotę podczas turnieju rozegranego w Rybniku nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną TS ROW Rybnik (porażka 2-1), oraz z zespołem UKKS Katowice (remis 1-1). Był to pierwszy turniej rozegrany w ramach ŚLM U-13. Gratulujemy pierwszego zdobytego punktu!

Centralna Liga Juniorek
    W sobotnie południe piłkarki zmierzyły się w 2. kolejce CLJ z zespołem TS ROW Rybnik. Mimo drugiego meczu bez nominalnego bramkarza, zespół przystąpił do walki jak równy z równym. Niestety przespane pierwsze pięć minut dało gospodyniom już dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie meczu piłkarki mimo wysokiej przewagi gospodyń rozgrywały bardzo dobre zawody. Brawo za walkę dziewczyny! Mecz zakończył się zwycięstwem ROW-u Rybnik 6-1.

Śląska Liga Trmapkarek
    W niedzielę w Sosnowcu została rozegrana 2. kolejka ŚLT. Drużyna z Zabrza zmierzyła się z KKS Czarni Sosnowiec. Mecz mógł nacieszyć oko niejednego kibica, gra była płynna i obfitowała w bramki. Po regulaminowych 80 minutach meczu zespół z Sosnowca zwyciężył 3-1. Bramkę dla KKS-u zdobyła Maja Fal. Brawo za mecz dziewczyny!

II Liga Kobiet
    Przysłowiową wisienką na torcie sportowego weekendu miało być spotkanie na szczeblu II ligi kobiet - KKS Zabrze - KS Unia Opole. Obie drużyny ostrożnie rozpoczęły ten meczu. W 20 minucie na prowadzenie po strzale Barbary Iwańskiej wyszły zabrzanki! Niestety niespełna minutę później zespół z Opola zdołała dogonić wynik. Przed przerwą kończącą pierwszą część meczu przyjezdne zdobyły bramkę dającą prowadzenie. W drugiej połowie gra nie zmieniła się diametralnie. Przed jedną z nielicznych sytuacji, by wyrównać w meczu stanęła Klaudia Świderska, lecz piłka po uderzeniu ze stałego fragmentu gry poszybowała nad poprzeczką. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Opola. Zdecydowanie nie były to dobre zawody w wykonaniu naszej drużyny, jednak już w sobotę zespół ma okazję, by powalczyć o kolejne punkty. Zabrzanki zmierzą się w meczu wyjazdowym z UKS Jaskółki Chorzów. Początek spotkanie w sobotę o 16:00.