Zwycięstwo z beniaminkiem!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 10 2019 04:21:59

   W ubiegły weekend prawie wszystkie zespoły rozegrały mecze w swoich ligach. Jako pierwsze, bo w sobotę zmagania w Centralnej Lidze rozpoczęły juniorki. W niedzielne południe na boisku Sparty Zabrze seniorki zmierzyły się z beniaminkiem II ligi - zespołem Promień Żary, zaś o 15:00 pierwszy mecz w sezonie rozegrały trampkarki.


Rozszerzona zawartość newsa

II Liga Kobiet
    W niedzielne południe zabrzanki zmierzyły się w ramach 3. kolejki z beniaminkiem II ligi zespołem Promień Żary. Sugerując się zajmowanymi miejscami w tabeli, to drużyna z Zabrza była niekwestionowanym faworytem w tym meczu. Od pierwszych minut gospodynie były drużyną przeważającą. Niestety ilość przeprowadzonych ataków oraz dogodnych sytuacji nie szła w parze ze zdobytymi bramkami, bowiem brakowało dokładnego wykończenia. W 23 minucie na listę strzelczyń wpisała się Roxana Fross! Zdobyta bramka sprawiła, że gra stała się spokojniejsza. W pierwszej połowie zabrzanki zdobyły jeszcze jedną bramkę, zdobywczynią została Joanna Kęsoń. W drugiej odsłonie meczu gospodynie podwyższyły wynik. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Wioletta Dziółko. Przed końcem meczu przyjezdne zdołały zdobyć pierwszą bramkę. Kilka minut później przewagę zabrzanek potwierdziła zawodniczka z numerem 7. zdobywając drugą bramkę w meczu! Kobiecy Klub z Zabrza pewnie zwyciężył w meczu 4-1.

Centralna Liga Juniorek
    W sobotę podczas wyjazdowego meczu do Rzeszowa zawodniczki zainaugurowały rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorek. W lidze bierze udział dziesięć najlepszych młodzieżowych drużyn. Spotkanie z Resovią Rzeszów przebiegało pod kontrolą gospodyń, jednak zdobyte doświadczenie z pewnością przyniesie efekty w kolejnych meczach. Najbliższy mecz odbędzie się 14.09 o 13:00 w Rybniku, wówczas piłkarki zmierzą się z TS ROW Rybnik.

 

Śląska Liga Trampkarek
    W niedzielę na trawiaste boisko po przerwie wakacyjnej wybiegły trampkarki. Na boisku Sparty Zabrze zawodniczki zmierzyły się z zespołem KKS Wisła Skoczów. Spotkanie obfitowało w emocje, zaś po 80  minutach gry mecz zakończył się zwycięstwem Góralek 7-3. Pierwsze koty za płoty. Kolejne zawody zawodniczki rozegrają 15.09 o 13:00 w Sosnowcu.