Startujemy!
Dodane przez Admin dnia Lipiec 21 2019 08:01:44

   Nowy sezon na trawiastych boiskach zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek, po wakacyjnej przerwie do zajęć wrócą wszystkie grupy Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze. Jesteście ciekawi co przyniesie nam nowy, poddany reformie sezon 2019/20? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   Nowy sezon na trawiastych boiskach zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek, po wakacyjnej przerwie do zajęć wrócą wszystkie grupy Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze. Jesteście ciekawi co przyniesie nam nowy, poddany reformie sezon 2019/20?

II Liga Kobiet
   Pierwsza i chyba najbardziej odczuwalna zmiana, która została wprowadzaona dotyczy rozgrywek II ligi kobiet. Będzie to ostatni sezon w II lidze w kształcie czterech makroregionalnych grup. Od sezonu 2020/21 będą tylko dwie grupy II ligi. W związku z reformą premiowane miejsca awansem wyglądają w następujący sposób (2019/20):
- 1 miejsce - baraż z Mistrzem innej II ligi o wejście do I ligi
- 2 miejsce - utrzymanie w II lidze
- 3 miejsce - baraż o utrzymanie z najlepszymi zespołami III ligi
- 4-12 miejsca - spadek do III ligi

   W związku z powyższymi zmianami będzie to niekwestionowanie jeden z trudniejszych i ważniejszych sezonów. W zmaganiach na tym szczeblu rozgrywek zabrzanki prócz znanych już zespołów zmierzą się m.in. z drużynami: Promień Zary, Skrą Częstochowa, Rolnikiem II Głogówek i LUKS Ziemią Lubińską. Pełny podział II ligi kobiet gr. ślaskiej dostępny jest na naszej stronie w zakładce II liga. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w ostatni weekend sierpnia. Terminarz w późniejszym czasie dostępny będzie na naszej stronie.

Centralna Liga Juniorek CLJ U-17
W związku z fantastyczną rundą wiosenną w ubiegłym sezonie, podopieczne trener Pluskoty wywalczyły udział w barażach do Centralnej Ligi Juniorek. Niestety ostatni mecz nie zakończył się powodzeniem zabrzańskiej drużyny, jednak wycofanie się jednej z drużyn dało możliwość gry na szczeblu centralnym naszym młodszym zawodniczkom. Liga prowadzona jest przez PZPN, zawodniczki rozegrają 9 kolejek z najlepszymi młodzieżowymi drużynami. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 września. Piłkarki zmierzą się w meczu wyjazdowym z CWKS Resovią Rzeszów - zaczynamy z wysokiego C.

   W nowym sezonie klub weźmie również udział w Pucharze Polski Kobiet, w Śląskiej Lidze Trampkarek U-15 oraz w Śląskiej Lidze Młodziczek U-13. Cały czas prowadzony jest nabór do powyższych grup. Za niespełna tydzień (26.07) pierwsza grupa wyjedzie na obóz przygotowawczy do Ujsoł, by tam jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Druga grupa w malowniczej miejscowości zawita 4.08. Wszystkie informacje na bierząco będą się pojawiały na naszym Facebook-u.