Victoria z Orlikiem!
Dodane przez Admin dnia Czerwiec 03 2019 19:28:08

   W XX kolejce Kobiecy Klub Sportowy Zabrze rozegrał wyjazdowe spotkanie w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Tym razem zabrzanki udały się do Jeleniej Góry, by tam zmierzyć się z miejscowym Orlikiem. W poprzedniej rundzie zabrzański zespół wygrał spotkanie z przewagą trzech bramek. Jak było tym razem?


Rozszerzona zawartość newsa

   W XX kolejce Kobiecy Klub Sportowy Zabrze rozegrał wyjazdowe spotkanie w ramach II ligi kobiet. Tym razem zabrzanki udały się do Jeleniej Góry, by tam zmierzyć się z zmiejscowym Orlikiem. W poprzedniej rundzie zabrzański zespół wygrał spotkanie z przewagą trzech bramek.
   Po długiej podróży zawodniczki dotarły na miejsce i mogły walczyć o ligowe punkty na pięknie przygotowanej płycie miejskiego obiektu. Od samego początku spotkania zawodniczki ze Śląska kontrolowały grę. Już w 7 minucie bramkę zdobyła Wioletta Dziółko! Na drugą bramkę czekaliśmy do 24 minuty, podanie Wioletty Dziółko zamieniła na drugą bramkę dla przyjezdnych Joanna Kęsoń! Upał podczas meczu nie oszczędzał obu drużyn. Po wznowieniu gry, po przerwie na uzupełnienie płynów gra zrobiła się ostra nie mniej jednak sędzia kontrolowała sytuację. W doliczonym czasie pierwszej połowy trzecią bramkę dla zabrzanek zdobyła Barbara Żelichowska, oddając strzał pod poprzeczkę. W drugiej odsłonie meczu spotkanie przebiegało pod dyktando naszego zespołu czego efektem była zdobyta czwarta bramka przez Barbarę Iwańską w 62 minucie. Chwilę później zostaje sfaulowana golkiperka z Zabrza, jednak po udzielonej pomocy przez opiekę medyczną wznowiła grę. Na przestrzeni czterech kolejnych minut zabrzanki straciły dwie bramki. Zawodniczki skoncentrowane do gwizdka kończącego mecz kontrolowały przebieg gry i utrzymały prowadzenie. Tym samym zespół umocnił się na podium II ligi.

   W najbliższą niedzielę zespół rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19 przed własną publicznością. Podczas meczu z UKS Jaskółki Chorzów, który rozpocznie się o 11:00 drużyna podziękuje Barbarze Żelichowskiej - kapitan zespołu, która kończy karierę, za wszystkie wspólne lata i wspaniałe emocje. Bądźcie z Nami!