II kolejka za nami!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 03 2018 23:12:16

Zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego w niedzielne popołudnie rozegrały spotkanie w ramach 2. kolejki II ligi kobiet. Zabrzanki zainaugurowały rozgrywki nowego sezonu przed własną publicznością i punktualnie o 16:00 rozpoczęły mecz z KS SWD Wodzisław Śląski.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z meczu.

Po kwadransie gry można było przypuszczać, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Zarówno gospodynie jak i drużyna przyjezdna nie odkrywały wszystkich swoich atutów i prowadziły spokojną grę. W 21 minucie piłkarki Kobiecego Klubu wypracowały dogodną sytuację do oddania strzału, jednak bramkarka SWD nie miała problemów z wybronieniem uderzenia. Kilka minut później przyjezdne zagroziły bramce KKS-u, aczkolwiek defensywa zachowała się przytomnie i oddaliła zagrożenie z własnego pola karnego. Tuż przed końcem pierwszej części meczu zabrzanki mogły objąć prowadzenie, jednak - o długość buta, do dogranej piłki w pole karne, nie zdążyła zawodniczka KKS-u. W kolejnych minutach spotkania obraz gry diametralnie się nie zmienił, jednak wraz z upływającymi minutami to przyjezdne częściej znajdowały się na połowie przeciwniczek. W 78 minucie piłkarki SWD zdobyły bramkę, jednak sędzia odgwizdała pozycję spaloną. W doliczonym czasie gry arbiter podyktowała rzut wolny dla zabrzanek, do jego wykonania podeszła kapitan KKS-u. Jedno z ostatnich uderzeń zostało zablokowane przez mur, zaś piłka po dobitym strzale poszybowała nad bramką.
   Po wyrównanych 90 minutach mecz zakończył się remisem 0-0. Dziękujemy kibicom, którzy tak licznie pojawili się na obiekcie w Mikulczycach. W najbliższą sobotę zespół uda się do Żywca, by tam zmierzyć się z miejscowym Mitechem. Początek meczu o 11:00. Trzymajcie kciuki!

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Fross, Kęsoń, Ochota - Wrazidło (80' Brzezina), Żelichowska (C), Englisz, Dziółko (55' Florian) - Czmok, Iwańska (67' Dąbrowska)
Kartki: żółta - Ochota

Agnieszka Pluskota (trener): Mecz z Wodzisławiem był bardzo wyrównanym widowiskiem pełnym walki. Obie drużyny grały asekuracyjnie, ponieważ jeden błąd mógł przechylić szalę zwycięstwa i rozstrzygnąć spotkanie. Na przestrzeni całego meczu nie podobało mi się to, że grałyśmy długie piłki z pominięciem drugiej linii, być może  spowodowane było to asekuracyjną grą. Dziękujemy kibicom za dużą frekwencję oraz doping!